B58611K1100A009
B58611K1100A009 EPCOS - TDK Electronics
Gauge_AK2.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: SENSOR 145.04PSIG 0.19" .12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 120 mV (5V)
Operating Pressure: 145.04PSI (1000kPa)
Pressure Type: Vented Gauge
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 10V
Port Size: Male - 0.19" (4.78mm) Tube