B65531T0040A001 EPCOS - TDK Electronics
p_11_7.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: P11/7 K 1 40 +3% -3
Packaging: Tray
Tolerance: ±3%
Material: K1
Diameter: 0.445" (11.30mm)
Height: 0.130" (3.30mm)
Core Type: P
Supplier Device Package: P 11 x 7
Inductance Factor (Al): 40 nH
Finish: Uncoated
Gap: Ungapped
Effective Permeability (µe): 32.0
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.92
Effective Length (le) mm: 16.3
Effective Area (Ae) mm²: 17.7
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 14.1
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 289.0
Написати відгук
Description: P11/7 K 1 40 +3% -3, Packaging: Tray, Tolerance: ±3%, Material: K1, Diameter: 0.445" (11.30mm), Height: 0.130" (3.30mm), Core Type: P, Supplier Device Package: P 11 x 7, Inductance Factor (Al): 40 nH, Finish: Uncoated, Gap: Ungapped, Effective Permeability (µe): 32.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.92, Effective Length (le) mm: 16.3, Effective Area (Ae) mm²: 17.7, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 14.1, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 289.0.