B65541D0250A048
B65541D0250A048 EPCOS - TDK Electronics
p_14_8.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE P 250NH N48 2PCS
Tolerance: ±3%
Packaging: Box
Material: N48
Diameter: 0.563" (14.30mm)
Height: 0.167" (4.25mm)
Core Type: P (Pot Core)
Supplier Device Package: P 14 x 8
Inductance Factor (Al): 250 nH
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Effective Permeability (µe): 159
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.8
Effective Length (le) mm: 20
Effective Area (Ae) mm²: 25
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 20
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 500
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FERRITE CORE P 250NH N48 2PCS, Tolerance: ±3%, Packaging: Box, Material: N48, Diameter: 0.563" (14.30mm), Height: 0.167" (4.25mm), Core Type: P (Pot Core), Supplier Device Package: P 14 x 8, Inductance Factor (Al): 250 nH, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Effective Permeability (µe): 159, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.8, Effective Length (le) mm: 20, Effective Area (Ae) mm²: 25, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 20, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 500.