B78108S1272K000
B78108S1272K000 EPCOS - TDK Electronics
b78108_148s.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 2.7UH 940MA 260MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 260mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 125MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Part Status: Active
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 940 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 2.7UH 940MA 260MOHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 260mOhm Max, Q @ Freq: 60 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 125MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Part Status: Active, Inductance: 2.7 µH, Current Rating (Amps): 940 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B78108S1272K000 B78108S1272K000 Виробник : EPCOS / TDK b78108_148s.pdf RF inductors - Leaded HF-CHOKE BC 2.7UH 10%