B78108S1272K9 EPCOS - TDK Electronics
B78108S_B78148S_Series.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 2.7UH 940MA 260MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 260mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 125MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 2.7 µH
Current Rating (Amps): 940 mA