B78108S1332K009
B78108S1332K009 EPCOS - TDK Electronics
B78108S_B78148S_Series.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 3.3UH 900MA 290MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 290mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 115MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 900 mA