B81130C1155M
B81130C1155M EPCOS - TDK Electronics
B81130_Series_Rev2015.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 20% 275VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)