B82141B1182K9 EPCOS - TDK Electronics
B82141A%2C_B_Series_Rev2016.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 1.8UH 660MA 230MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.118" Dia (3.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 230mOhm Max
Q @ Freq: 45 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 145MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 660 mA