B82141B1184J EPCOS - TDK Electronics
B82141A,_B_Series_Rev2016.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: FIXED IND 180UH 135MA 5.3 OHM TH
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.118" Dia (3.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 5.3Ohm Max
Q @ Freq: 60 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 4.2MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 180 µH
Current Rating (Amps): 135 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 180UH 135MA 5.3 OHM TH, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.118" Dia (3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 5.3Ohm Max, Q @ Freq: 60 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 4.2MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 180 µH, Current Rating (Amps): 135 mA.