BCR12FM-14LB#FA0
BCR12FM-14LB#FA0 Renesas Electronics Corporation
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: TRIAC 700V 12A TO220FP
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 30 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A @ 50Hz
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-220FP
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 700 V
Написати відгук
Description: TRIAC 700V 12A TO220FP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 30 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A @ 50Hz, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: TO-220FP, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A, Voltage - Off State: 700 V.