BDE-RFM204-868
BDE-RFM204-868 BDE Technology
20210806135940124012.pdf
Виробник: BDE Technology
Description: RF TXRX MOD ISM<1GHZ PCB TH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 18-SMD Module
Sensitivity: -124dBm
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 868MHz
Memory Size: 128kB Flash, 20kB SRAM
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.8V
Power - Output: 15dBm
Data Rate: 50kbps
Current - Receiving: 5.4mA
Current - Transmitting: 13.4mA
Antenna Type: PCB Trace
RF Family/Standard: General ISM < 1GHz