BDE-RFM206-915
BDE-RFM206-915 BDE Technology
20200220204951125112.pdf
Виробник: BDE Technology
Description: RF TXRX MOD ISM<1GHZ PCB TRC SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 36-SMD Module
Sensitivity: -121dBm
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 915MHz
Memory Size: 352kB Flash, 80kB SRAM
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.8V
Power - Output: 14dBm
Data Rate: 50kbps
Current - Receiving: 5.8mA
Current - Transmitting: 24.9mA
Antenna Type: PCB Trace
Modulation: DSSS, GFSK
RF Family/Standard: General ISM < 1GHz