BDE-RFM208P-2.4
BDE-RFM208P-2.4 BDE Technology
20210423224450265026.pdf
Виробник: BDE Technology
Description: RF TXRX MOD BT INT PCB +U.FL SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 42-SMD Module
Sensitivity: -122dBm
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 868MHz, 915MHz, 2.4GHz
Memory Size: 352kB Flash, 80kB RAM
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.8V
Power - Output: 20dBm
Data Rate: 2Mbps
Protocol: IEEE 802.15.4, Wireless M-Bus (T, S, C, N Mode), 6LoWPAN, Wi-SUN NWP, Proprietary 2.4 GHz, Amazon Sidewalk, Bluetooth 5.0, Zigbee, Thread, MIOTY
Current - Receiving: 5.8mA
Current - Transmitting: 63mA ~ 79mA