BF024G0473K
BF024G0473K KYOCERA AVX
BF%2CBQ%2001%2C02%2C07%2C06%2C05%2C04.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm).