BF1210A12060 LOVATO ELECTRIC
LOVATO-02-EN.pdf
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 120VAC; 12A; BF
Max. operating current: 12A
Control voltage: 120V AC
Supply voltage frequency: 60Hz
Type of contactor: 3-pole
Insulation voltage: 690V
Leads: screw terminals
Operating temperature: -50...70°C
Width: 45mm
Height: 81mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 120VAC; 12A; BF, Max. operating current: 12A, Control voltage: 120V AC, Supply voltage frequency: 60Hz, Type of contactor: 3-pole, Insulation voltage: 690V, Manufacturer series: BF, Mounting: for DIN rail mounting, Integrated auxiliary contacts: NO, Contacts configuration: NO x3, Leads: screw terminals, Operating temperature: -50...70°C, Width: 45mm, Height: 81mm.