BF150T4A04860 LOVATO ELECTRIC
LOVATO-02-EN.pdf
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 4-pole; NO x4; 48VAC; 150A; for DIN rail mounting; BF
Operating temperature: -50...70°C
Contacts configuration: NO x4
Width: 102mm
Height: 169.2mm
Max. operating current: 150A
Control voltage: 48V AC
Supply voltage frequency: 60Hz
Insulation voltage: 690V
Type of contactor: 4-pole
Manufacturer series: BF
Leads: screw terminals
Mounting: for DIN rail mounting
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 4-pole; NO x4; 48VAC; 150A; for DIN rail mounting; BF, Operating temperature: -50...70°C, Contacts configuration: NO x4, Width: 102mm, Height: 169.2mm, Max. operating current: 150A, Control voltage: 48V AC, Supply voltage frequency: 60Hz, Insulation voltage: 690V, Type of contactor: 4-pole, Manufacturer series: BF, Leads: screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting.