BF2501D060 LOVATO ELECTRIC
LOVATO-02-EN.pdf
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 60VDC; 25A; BF
Mounting: for DIN rail mounting
Max. operating current: 25A
Insulation voltage: 690V
Width: 45mm
Leads: screw terminals
Operating temperature: -50...70°C
Type of contactor: 3-pole
Height: 81mm
Control voltage: 60V DC
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 60VDC; 25A; BF, Mounting: for DIN rail mounting, Max. operating current: 25A, Insulation voltage: 690V, Width: 45mm, Manufacturer series: BF, Integrated auxiliary contacts: NC, Contacts configuration: NO x3, Leads: screw terminals, Operating temperature: -50...70°C, Type of contactor: 3-pole, Height: 81mm, Control voltage: 60V DC.