BFR20-4P-1 ITT Cannon, LLC
MIL-DTL-5015_Cat_MS%20A,B_Config.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 4P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 4
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-4
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 4P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 4, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-4, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.