BH014E0103K7D
BH014E0103K7D KYOCERA AVX
BH%2001%2C02%2C07%2C06%2C05.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm).