BH024D0274K7D
BH024D0274K7D KYOCERA AVX
BH 01,02,07,06,05.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.27UF 10% 63VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.27 µF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.27UF 10% 63VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.27 µF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm).