BH064G0104K7D KYOCERA AVX
BH 01,02,07,06,05.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.378" (9.60mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.378" (9.60mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm).