BH16NBBBG
BH16NBBBG CIT Relay and Switch
BH.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: SWITCH PB SPST 1A 125V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 1A (AC), 2A (DC)
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 3.3 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 36 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH PB SPST 1A 125V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 1A (AC), 2A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPST, Type: Anti-Vandal, Illuminated, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 55°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: LED, Green, Illumination Voltage (Nominal): 3.3 VDC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 36 V.