Продукція > PULSE ELECTRONICS > BKPB001608DZR47TA2
BKPB001608DZR47TA2
BKPB001608DZR47TA2 Pulse Electronics
BKPx_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm
Current - Saturation (Isat): 400mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 3 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 1.1 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 150mOhm, Current - Saturation (Isat): 400mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 3 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 1.1 A.