Продукція > PULSE ELECTRONICS > BKPE002520102R2TA2
BKPE002520102R2TA2
BKPE002520102R2TA2 Pulse Electronics
BKPx_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 110mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 3 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 110mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 3 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 1.6 A.