BL23E48-02-HP20
BL23E48-02-HP20 Lin Engineering
BL23E48-02-HP20.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: NEMA 23 - 3 STACK BLDC + 20:1
Features: Key
Packaging: Box
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Square - 2.21" x 2.21" (56.20mm x 56.20mm)
Function: Gearmotor
RPM: 200 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Connector
Power - Rated: 180W
Diameter - Shaft: 0.630" (16.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.949" (49.50mm)
Length - Shaft and Bearing: 1.160" (29.50mm)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 1,035.2 / 7,310
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 2,070.4 / 14,620
Part Status: Active
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: NEMA 23 - 3 STACK BLDC + 20:1, Features: Key, Packaging: Box, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Square - 2.21" x 2.21" (56.20mm x 56.20mm), Function: Gearmotor, RPM: 200 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Connector, Power - Rated: 180W, Diameter - Shaft: 0.630" (16.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.949" (49.50mm), Length - Shaft and Bearing: 1.160" (29.50mm), Torque - Rated (oz-in / mNm): 1,035.2 / 7,310, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 2,070.4 / 14,620, Part Status: Active.