BLC12-05S120
BLC12-05S120 Bellnix Co., Ltd.
BLC12.pdf
Виробник: Bellnix Co., Ltd.
Description: DC DC CONVERTER 5V 6W
Packaging: Bulk
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: 8-SMD Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.91" L x 0.83" W x 0.39" H (23.2mm x 21.1mm x 10.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 1.2A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 6W, Packaging: Bulk, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: 8-SMD Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.91" L x 0.83" W x 0.39" H (23.2mm x 21.1mm x 10.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 1.2A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V.