BLC9H10XS-600AY Ampleon USA Inc.
Виробник: Ampleon USA Inc.
Description: BLC9H10XS-600A/SOT993/REELDP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-1250-2
Current Rating (Amps): 1.4µA
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 616MHz ~ 960MHz
Configuration: 2 N-Channel (Dual) Common Source
Power - Output: 600W
Gain: 17.7dB
Technology: LDMOS
Supplier Device Package: DFM4
Part Status: Active
Voltage - Rated: 105 V
Voltage - Test: 50 V
Current - Test: 1.4 A