Продукція > PULSE ELECTRONICS > BMCA001010402R2MA1
BMCA001010402R2MA1
BMCA001010402R2MA1 Pulse Electronics
BMCx_Series.pdf
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.457" L x 0.402" W (11.60mm x 10.20mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 27A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 12 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.457" L x 0.402" W (11.60mm x 10.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 27A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 12 A.