Продукція > PULSE ELECTRONICS > BMCA001010404R7MA1
BMCA001010404R7MA1
BMCA001010404R7MA1 Pulse Electronics
BMCA001010404R7MA1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.457" L x 0.402" W (11.60mm x 10.20mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 16.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 17A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 9.5 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.457" L x 0.402" W (11.60mm x 10.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 16.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 17A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 9.5 A.