Продукція > PULSE ELECTRONICS > BMMA000505201R0MX1
BMMA000505201R0MX1
BMMA000505201R0MX1 Pulse Electronics
BMMA_Series.pdf
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 20mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 16A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 7 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 20mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 16A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 7 A.