Продукція > PULSE ELECTRONICS > BMRB000404126R8MA1
BMRB000404126R8MA1
BMRB000404126R8MA1 Pulse Electronics
BMRx_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.181" L x 0.161" W (4.60mm x 4.10mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 368mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.9A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 1.5 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.181" L x 0.161" W (4.60mm x 4.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 368mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.9A, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 1.5 A.