BN104I0104K-- KYOCERA AVX
BN07,10,15,22,27.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.535" (13.60mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.500" L x 0.205" W (12.70mm x 5.20mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.535" (13.60mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.500" L x 0.205" W (12.70mm x 5.20mm).