BN274K0105K-- KYOCERA AVX
BN07,10,15,22,27.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.890" (22.60mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.248" L x 0.539" W (31.70mm x 13.70mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.890" (22.60mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.248" L x 0.539" W (31.70mm x 13.70mm).