Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPAL00060630120T00
BPAL00060630120T00
BPAL00060630120T00 Pulse Electronics
DATASHEET_BPAL00080845_SERIES_0X_P_080802
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 12UH 2.12A 63 MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.252" L x 0.244" W (6.40mm x 6.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 63mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.04A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 2.12 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 12UH 2.12A 63 MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.252" L x 0.244" W (6.40mm x 6.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 63mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.04A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 12 µH, Current Rating (Amps): 2.12 A.