Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPCF00060628101M00
BPCF00060628101M00
BPCF00060628101M00 Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2424 (6060 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 570mOhm
Current - Saturation (Isat): 420mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: 2424
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 640 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2424 (6060 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 570mOhm, Current - Saturation (Isat): 420mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: 2424, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 640 mA.