Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPCI000707461R5MA0
BPCI000707461R5MA0
BPCI000707461R5MA0 Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.9mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 6.6 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.9mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 6.6 A.