Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPCI00121260152MA0
BPCI00121260152MA0
BPCI00121260152MA0 Pulse Electronics
DATASHEET_BPCI00121260_SERIES
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 1.5MH 600MA 2 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 580mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 1.5 mH
Current Rating (Amps): 600 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.5MH 600MA 2 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 580mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 1.5 mH, Current Rating (Amps): 600 mA.