Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPDH000404151R5Y00
BPDH000404151R5Y00
BPDH000404151R5Y00 Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 76mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.6A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 1.85 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 76mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.6A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 1.85 A.