Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPRR001010416R8M00
BPRR001010416R8M00
BPRR001010416R8M00 Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 27mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.8A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 27mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.8A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 4.5 A.