Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPXX00040418101M00
BPXX00040418101M00
BPXX00040418101M00 Pulse Electronics
Description: INDUCTOR POWER
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.64Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 340mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: 1616
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 420 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR POWER, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1616 (4040 Metric), Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.64Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 340mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: 1616, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 420 mA.