Продукція > PULSE ELECTRONICS > BPXX00040420100T00
BPXX00040420100T00
BPXX00040420100T00 Pulse Electronics
DATASHEET_BPXX00060625_SERIES_P_0606_9003
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 10UH 1A 185 MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 185mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 850mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: 1616
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 10UH 1A 185 MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1616 (4040 Metric), Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 185mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 850mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: 1616, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1 A.