BQ014D0224J
BQ014D0224J KYOCERA AVX
BF%2CBQ%2001%2C02%2C07%2C06%2C05%2C04.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm).