BQ014G0102K
BQ014G0102K KYOCERA AVX
BF,BQ%2001,02,07,06,05,04.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 1000PF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1000 pF
Size / Dimension: 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 1000PF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1000 pF, Size / Dimension: 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm).