Продукція > NXP USA INC. > BT1306-400D,412
BT1306-400D,412
BT1306-400D,412 NXP USA Inc.
BT1306-400D%2C600D.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: TRIAC SENS GATE 400V 0.6A TO92-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 8A, 8.8A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Supplier Device Package: TO-92-3
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 600 mA
Voltage - Off State: 400 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIAC SENS GATE 400V 0.6A TO92-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 8A, 8.8A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Supplier Device Package: TO-92-3, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 600 mA, Voltage - Off State: 400 V.