Продукція > NXP USA INC. > BT1308-600D,412
BT1308-600D,412
BT1308-600D,412 NXP USA Inc.
BT1308_Series_D.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92-3
Configuration: Single
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9A, 10A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Supplier Device Package: TO-92-3
Current - On State (It (RMS)) (Max): 800 mA
Voltage - Off State: 600 V
Написати відгук
Description: TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9A, 10A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Supplier Device Package: TO-92-3, Current - On State (It (RMS)) (Max): 800 mA, Voltage - Off State: 600 V.