BT131-800E LUGUANG ELECTRONIC
Виробник: LUGUANG ELECTRONIC
Category: Triacs
Description: Triac; 800V; 1A; TO92; Igt: 10mA; Ufmax: 1.55V
Mounting: THT
Max. load current: 1A
Max. forward voltage: 1.55V
Max. off-state voltage: 0.8kV
Kind of package: bulk
Case: TO92
Type of thyristor: triac
Gate current: 10mA
Написати відгук
Category: Triacs, Description: Triac; 800V; 1A; TO92; Igt: 10mA; Ufmax: 1.55V, Mounting: THT, Max. load current: 1A, Max. forward voltage: 1.55V, Max. off-state voltage: 0.8kV, Kind of package: bulk, Case: TO92, Type of thyristor: triac, Gate current: 10mA.