BT131S-600E LUGUANG ELECTRONIC
Виробник: LUGUANG ELECTRONIC
Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 1A; SOT223; Igt: 10mA; Ufmax: 1.55V
Mounting: SMD
Max. load current: 1A
Max. forward voltage: 1.55V
Max. off-state voltage: 0.6kV
Kind of package: reel; tape
Case: SOT223
Type of thyristor: triac
Gate current: 10mA
Написати відгук
Category: Triacs, Description: Triac; 600V; 1A; SOT223; Igt: 10mA; Ufmax: 1.55V, Mounting: SMD, Max. load current: 1A, Max. forward voltage: 1.55V, Max. off-state voltage: 0.6kV, Kind of package: reel; tape, Case: SOT223, Type of thyristor: triac, Gate current: 10mA.