BTB08D-800C LUGUANG ELECTRONIC
Category: Triacs
Description: Triac; 800V; 8A; TO252; Igt: 25mA; Ufmax: 1.55V
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. load current: 8A
Case: TO252
Gate current: 25mA
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 1.55V
Написати відгук
Category: Triacs, Description: Triac; 800V; 8A; TO252; Igt: 25mA; Ufmax: 1.55V, Type of thyristor: triac, Max. off-state voltage: 0.8kV, Max. load current: 8A, Case: TO252, Gate current: 25mA, Mounting: SMD, Kind of package: reel; tape, Max. forward voltage: 1.55V.