BTB12B-800CW LUGUANG ELECTRONIC
Виробник: LUGUANG ELECTRONIC
Category: Triacs
Description: Triac; 800V; 12A; TO263; Igt: 35mA; Ufmax: 1.55V
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. load current: 12A
Case: TO263
Gate current: 35mA
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 1.55V
Написати відгук
Category: Triacs, Description: Triac; 800V; 12A; TO263; Igt: 35mA; Ufmax: 1.55V, Type of thyristor: triac, Max. off-state voltage: 0.8kV, Max. load current: 12A, Case: TO263, Gate current: 35mA, Mounting: SMD, Kind of package: reel; tape, Max. forward voltage: 1.55V.