BTB16B-600C LUGUANG ELECTRONIC
Виробник: LUGUANG ELECTRONIC
Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 16A; TO263; Igt: 25mA; Ufmax: 1.55V
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 16A
Case: TO263
Gate current: 25mA
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 1.55V
Написати відгук
Category: Triacs, Description: Triac; 600V; 16A; TO263; Igt: 25mA; Ufmax: 1.55V, Type of thyristor: triac, Max. off-state voltage: 0.6kV, Max. load current: 16A, Case: TO263, Gate current: 25mA, Mounting: SMD, Kind of package: reel; tape, Max. forward voltage: 1.55V.